Czym jest SLOODLE?

Sloodle Concept.jpg

SLOODLE to projekt otwartego oprogramowania (open source), którego cele jest połączenia wsparcia dla nauczania z cechami webowych Systemów Zarządzania Nauczaniem (LMS-Learning Management System inaczej nazywany też VLE – Virtual Learning Environment) z bardzo interaktywną technologią gry opartą o trójwymiarowy świat wirtualny (MUVE – Multi-User Virtual Environments). Obecnie rozwój SLOODLE polega w pełni na integracji Moodle® i Second Life® w sposób zilustrowany na rysunku. W celu zapoznania się z rozwiązaniami zastosowanymi w projekcie można przeczytać SLOODLE Whitepaper (PDF, j. angielski) [1].

Jestem nowy w Second Life® … jak zacząć?

Informacje pomocne w nauce korzystania z Second Life® w edukacji jest Wiki na SimTech [2]. Wiele informacji można znaleźć wpisując w wyszukiwarkę słowa kluczowe „Second Life education” oraz na oficjalnej stronie Second Life® poświęconej edukacji [3]. Jeśli chcesz od razu zacząć działać zaloguj się na stronie Second Life® [4] i stwórz konto. Nazwisko wybierasz z listy i wpisujesz dowolne imię. Rozważ wygodę wpisania rzeczywistego imienia. Możesz również wybrać społeczność w ramach Gateway Communities. Będzie potrzebna instalacja aplikacji Second Life (link do aplikacji [5]). Zapoznaj się również z wymaganiami sprzętowymi [6]. Po zalogowaniu się do Second Life® trafisz bezpośrednio na wyspę danej społeczności jeśli została wskazana podczas rejestracji. Wybierając możesz kierować się wyborem języka. W chwili obecnej jest jedna polska społeczność w ramach Gateway Community: Polish Community. Na wyspie jest ścieżka edukacyjna, która ułatwia zapoznanie się z podstawowymi informacjami na temat interfejsu. Możliwa jest również zmiana języka interfejsu na polski. Należy wcisnąć klawisze Ctrl i P, wybrać zakładkę General, następnie w rozwijanym podmenu Languages można wybrać Polski beta. W celu zmiany języka należy zamknąć Second Life® i ponownie się zalogować.

Podstawy nawigowania w Second Life®

Rozpoczęcie korzystania ze SLOODLE

Pełna dokumentacja jest tutaj (j. angileski): SloodleDocs.
  • Jednym z najlepszych sposobów uzyskania informacji o SLOODLE jest uczestnictwo w cotygodniowych spotkaniach społeczności, które odbywają się w każdą środę o godz. 23.00 CET (2 PM PST). Możesz również uczestniczyć w zajęciach SLOODLE 101, które odbywają się co tydzień o godz. 22.30 (1:30 PM PST) we wtorki.Strona kursu SLOODLE 101 here: SLOODLE 101 CLASS
  • Jeśli dopiero rozpoczynasz naukę SLOODLE i chcesz zainstalować, powinieneś zapoznać się z dokumentacją administratora.
  • Jeśli jesteś edukatorem lub studentem, który potrzebuje korzystać ze Sloodle, powinieneś zapoznać się z dokumentacją użytkownika.
  • Jeśli jesteś zainteresowany zaangażowaniem się w projekt SLoodle (np. jako Tester, programista lub tłumacz) zapoznaj się z dokumentacją developera.


Przydatne linki

OpenSim

Niedawno SLOODLE 0.4 zostało połączone z OpenSimem. Kilka z komponentów obecnie już współpracuje z OpenSimem. Jeśli jesteś zainteresowany odwiedź stronę Forum OpenSim tutaj [7]

Jak można pomóc w projekcie Sloodle?

Aktywnie rozwijamy SLOODLE. Jeśli chcielibyście wnieść swój wkład lub otrzymywać informacje, możecie utworzyć konto na sloodle.org i przedstawić się tam.

  • Jak zostać developerem
  • Jak pomóc jako użytkownik
  • Jak pomoc jako badacz
  • Jak pomóc jako tłumacz

Kto tworzy SLOODLE

Admin.gif